Destination

icons
Czas trwania
4 dni 3 noce
icons
Typ wycieczki
icons
Wielkość grupy
60 Osób / Osoby
icons
Przewodnik turystyczny
2 Osób / Osoby
Syria

Damascus Marathon

Początek i meta maratonu, półmaratonu oraz biegu na 10 km będą na ulicy Fayez Mansour, naprzeciwko placu Umayyin, w cieniu kultowego Pomnika Damasceńskiego Miecza.

Rejestracja na rok 2024 wkrótce zostanie otwarta.

Cel podróży Damascus, Syria
Odjazd Tak wymagany
Czas odjazdu TBD
Czas powrotu TBD
Wliczone
 • Transfer z Bejrutu do Damaszku i z powrotem prywatnym autobusem
 • Opłaty wstępu do wszystkich miejsc wymienionych w programie wycieczki
 • Butelka wody na osobę każdego dnia
 • Opłaty za kontrolę bezpieczeństwa i podatek od wyjazdu
 • Wejście na maraton i medal (tylko pakiet Runner)
 • Zakwaterowanie (3 noce w Damaszku)
 • Posiłki (śniadanie, lunchbox i obiad)
 • Prywatny autobus i przewodnik podczas wszystkich wycieczek
 • Opłaty dla przewodników
Niewliczone
 • Loty do i z Bejrutu
 • Ubezpieczenie dla Syrii (zalecamy IATI)
 • Osobiste wydatki nie uwzględnione w programie
 • Opłaty za wizy (sprawdź informacje podróżne na stronie internetowej maratonu)
 • Dodatkowe posiłki i napoje
Podróż busem

Details

Spotykamy się w hotelu Beverly o godzinie 8:00 rano w holu i wyruszamy autobusem na granicę między Libanem a Syrią. Przejazd trwa około 2 godzin, w zależności od ruchu drogowego. Procedury wizowe i inne na granicy nie powinny trwać dłużej niż 1 godzina. Lunch zostanie podany w pudełkach na granicy. Po zakończeniu formalności imigracyjnych kontynuujemy podróż przez kolejne 2 godziny do Damaszku. Około godziny 13:00 zameldowujemy się w hotelu Dama Rose w Damaszku. Zaraz po zameldowaniu rozpoczynamy wycieczkę po mieście Damaszek: Muzeum Narodowe, Souk Al-Hamidiye, Meczet Umayyad, Pałac El-Azem, Kościół św. Ananiasza i, jeśli będziemy mieć czas, będziemy mogli zwiedzić starówkę na zakupy. Około godziny 19:00 wracamy do hotelu. Kolacja jest zaplanowana na godzinę 20:00 i będzie poprzedzona krótkim spotkaniem informacyjnym dotyczącym następnego dnia oraz rozdaniem numerów startowych (dla tych, którzy nie odebrali swoich numerów startowych w Bejrucie). Następnie udajemy się do hotelu, aby odpocząć. Nocleg w Damaszku.
Śniadanie zostanie podane w pudełkach, ponieważ wyruszamy o godzinie 6:00 rano. Pierwszym miejscem, które odwiedzimy, będzie Palmyra, aby zobaczyć świątynię Bela, teatr, dużą kolumnadę oraz grobowce, w tym: wieże grobowców, grobowce wykute w skale, świątynie lub pojedyncze grobowce. Lunch zostanie podany w pudełkach w drodze. Następnie kontynuujemy podróż do Homs, gdzie odwiedzimy Kościół Świętego Pasa oraz meczet Khaleda Ibn Alwalida. Wrócimy do Damaszku na kolację między godziną 19:00 a 20:00. Nocleg w Damaszku.
Śniadanie rozpocznie się o godzinie 5:00 rano. O godzinie 6:30 rano rozpoczniemy rozgrzewkę na zewnątrz hotelu Dama Rose. Maraton, półmaraton i bieg na 10 km rozpoczynają się obok hotelu o godzinie 7:00 rano. Ze względu na różne czasy zakończenia biegu, wszyscy biegacze wracają do hotelu na własną rękę i mają czas wolny do kolacji. Osoby nie biegające mogą pomagać jako wolontariusze lub uczestniczyć w różnych aktywnościach w Damaszku. Gala z udziałem oficjeli jest zaplanowana na godzinę 18:30. Proszę pamiętać o swobodnym stroju wieczorowym. Nocleg w Damaszku.
Śniadanie rozpocznie się o godzinie 6:00 rano. O godzinie 8:00 rano wyruszamy najpierw do Maaloula, a następnie do Sednaya. Po zwiedzeniu atrakcji kontynuujemy w kierunku granicy. Powinniśmy dotrzeć do Bejrutu między godziną 16:00 a 17:00. Koniec podróży następuje w hotelu Beverly w Bejrucie.