Destination

Dowiedz się więcej

Kim jesteśmy

WOJTEK MACHNIK

CEO & Founder Travel2Run

Wszystko zaczęło się pewnego pięknego dnia, kiedy dałem się przekonać przyjaciołom, którzy śledzili moje podróże, aby stworzyć takie miejsce w sieci, gdzie będę publikować relacje z podróży, zdjęcia z wyjazdów i dzielić się moją wiedzą i doświadczeniem. Na początku nawet udawało mi się czasami coś napisać lub wrzucić kilka zdjęć. Z czasem pojawił się nawet mój oryginalny projekt „Cheap Travel Workshops”, podczas którego przekazywałem praktyczną wiedzę na temat taniego zwiedzania świata.

Po pewnym czasie, ze względu na rosnącą liczbę osób zainteresowanych podróżowaniem, postanowiłem zrezygnować z pracy w korporacji i przekształcić portal w agencję turystyczną – jednocześnie zamieniając moje pasje w sposób kontynuowania życia.

Uważałem, że ponad 20 lat doświadczenia w organizowaniu różnych samodzielnych podróży i wypraw pieszych do różnych części globu, ponad 120 odwiedzonych krajów na 6 kontynentach, to dobra baza do rozpoczęcia profesjonalnego spełniania marzeń innych osób o podróżowaniu, tych bliższych i dalszych.

Więcej niż pewne jest dla mnie to, że podróżowanie uzależnia. Wciąga cię, i to dosłownie. Nieustannie poznaję świat na różnych poziomach, spotykam interesujących ludzi, poznaję inne kultury, lokalne kuchnie, fotografuję to, co spotykam na naszej drodze i zawsze jestem głodny świata. Zdecydowanie, apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Miałem szczęście spotkać kilku podobnie zafascynowanych podróżników na swojej drodze, z którymi dziś współpracujemy, tworzymy programy i prowadzimy wyprawy.

Specjalizujemy się w podróżach do miejsc, które są rzadziej odwiedzane lub nieco mniej uczęszczane. Oczywiście, odwiedzamy również „klasyczne” miejsca podczas naszych podróży, ale również korzystamy z pomocy „lokalnych” osób, które zabierają nas do miejsc zupełnie nieznanych turystom, często położonych na uboczu. Pozwala nam to zobaczyć prawdziwą (niejednokrotnie zaskakującą) twarz kraju, życie miejscowej ludności i piękno przyrody – nie tylko wszechobecnego komercjalizmu.

Staramy się łączyć nasze wyprawy z różnymi interesującymi wydarzeniami kulturalnymi (lokalne festiwale) lub sportowymi (maratony, nurkowanie, trekking) w krajach, które odwiedzamy. Często widzimy świat z perspektywy helikoptera, grzbietu wielbłąda lub słonia, podróżując przez miasto tuk-tukiem lub nurkując w oceanie. Wszystko to sprawia, że nasze wyprawy pozostają w pamięci na długo, a po powrocie wszyscy są spragnieni więcej.

 

CEO & Founder

Wojtek

CEO & Founder

Monika

Monika Słomska

Trener PZLA, CEO & Founder RunForFun Academy

Biegaczka, maratonka, trenerka Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (PZLA); pedagog, wielokrotna uczestniczka maratonów na całym świecie, zdobywczyni korony sześciu największych maratonów świata ABBOTT WORLD MARATHON MAJORS,   Akademicka Mistrzyni Europy na 10 km. Absolwentka AWF (Akademii Wychowania Fizycznego) w Warszawie oraz UW (Uniwersytetu Warszawskiego). Pasjonatka zdrowego trybu życia, autorka e-book „Włącz Pierwszy Bieg” oraz autorskiego treningu marszobiegu dla początkujących na słuchawkę a na co dzień managerka w korporacji, w świecie IT.

Pasja, która stała się misją. Moje zainteresowanie bieganiem rozpoczęło się ponad 30 lat temu, od tamtej pory przebiegłam prawie 100 tysięcy kilometrów, co równa się obiegnięciu kuli ziemskiej ponad dwa razy! Ale bieganie dla mnie to nie tylko chęć ruchu – to sposób życia, dzięki któremu mogę nawiązywać nowe relacje, wspierać innych i rozwijać swoje umiejętności. W każdym kroku, który stawiam, dostrzegam możliwość edukacji i pomocy innym w odkrywaniu tej niezwykłej pasji.

Pomoc na każdym etapie biegowej drogi. Moja działalność skupia się na pomocy osobom na różnych etapach biegowej przygody – od tych, którzy dopiero zaczynają, po zaawansowanych maratończyków. Oferuję indywidualne plany treningowe, konsultacje i wsparcie, dzięki czemu już ponad 200 osób skorzystało z moich metod, indywidualnych planów treningowych i osiągnęło swoje cele i sportowe marzenia.

Sport to zdrowie – moje przesłanie. Misją mojej Akademii RunForFun jest aktywowanie ludzi do aktywności fizycznej poprzez bieganie, wspieranie Waszych działań w procesie świadomości zdrowego odżywiania. spełnianiu Waszych biegowych marzeń oraz zwiększaniu świadomości własnego ciała. Chcę inspirować, motywować i pokazywać, że za pomocą sportu można przekształcić swoje życie na lepsze, nawiązać nowe przyjaźnie, osiągać sukcesy i zwiedzać świat.

Dlaczego warto

Podróżować z Nami?

Małe grupy

Podróżujemy w małych grupach. Zazwyczaj są to grupy liczące od 6 do 12 osób. Daje nam to więcej czasu na zwiedzanie i eksplorację, swobodę i elastyczność podróży, a także możliwość dostosowania programu do każdego uczestnika wyprawy.

Indywidualne podejście

Bierzemy pod uwagę indywidualne potrzeby uczestników. Jeśli masz jakieś szczególne zainteresowania, chcesz odwiedzić określone miejsce lub chcesz zaskoczyć osobę, z którą podróżujesz - powiedz nam o tym przed wyjazdem. W ten sposób postaramy się zaplanować wycieczkę, uwzględniając Twoje potrzeby i oczekiwania.

18 letnie doświadczenie

Posiadamy 18 lat doświadczenia w organizowaniu różnego rodzaju wyjazdów. Dotychczas zrealizowaliśmy wyprawy piesze, oryginalne projekty dla osób uczestniczących w maratonach, nurkowaniu lub wędrówkach po górach, a także dostosowane do potrzeb podróży motywacyjne do różnych zakątków świata.

Doświadczony pilot wyprawy

Prawidłowy przebieg wyprawy zawsze jest nadzorowany przez naszego doświadczonego pilota. Przez całą podróż dzieli się on swoją wiedzą i doświadczeniem z uczestnikami oraz udziela pomocy w kwestii dodatkowych wycieczek i miejsc wartych odwiedzenia, tak aby pomimo ogromu wrażeń, ekspedycja przebiegała bezpiecznie i płynnie.

Świadomi podróżnicy

Jesteśmy świadomymi podróżnikami. Nasz zespół jest zjednoczony nie tylko przez wspólną pasję do podróży, ale również przez nasze podejście do życia i wartości. Odkrywamy świat na wielu poziomach i naturalnie chcemy o niego dbać. Jesteśmy głęboko świadomi, że nasze zachowanie podczas podróży ma ogromny wpływ na miejscowych ludzi i środowisko. Dlatego zawsze szanujemy lokalną kulturę, tradycje i zwyczaje w miejscach, które odwiedzamy. W miarę możliwości unikamy miejsc, gdzie na przykład dzieci są wykorzystywane do pracy lub uwięzione zwierzęta traktowane są jako atrakcja turystyczna.

Zakwaterowanie dla podróżujących samotnie

Rozumiemy podróżujących samotnie. Jeśli nie chcesz płacić dodatkowo za pokój jednoosobowy, umożliwimy Ci zakwaterowanie z innym uczestnikiem po wcześniejszym uzgodnieniu. Podróżowanie samotnie ma wiele zalet, ale wiemy o przypadkach, gdy ludzie poznali się podczas wyprawy, a ich przyjaźń trwa do dziś.

Kulinarne przysmaki

Ważnym elementem każdej podróży jest lokalna kuchnia. Mnogość smaków, aromatów, zapachów i przypraw sprawia, że staramy się jeść w różnych miejscach każdego dnia, tak aby uczestnicy wyprawy mogli w pełni doświadczyć bogactwa lokalnej kuchni.

Wsparcie dla lokalnej społeczności

Wspieramy lokalną społeczność. Pomimo częstych wizyt w krajach, do których podróżujemy, lubimy korzystać z lokalnych przedsiębiorstw. Dbamy o to, aby nasze pieniądze wspierały lokalne gospodarki i społeczności, a nie koniecznie wielonarodowe korporacje. Dlatego też podczas naszych wypraw staramy się spać w lokalnych hotelach, jeść w lokalnych restauracjach i korzystać z lokalnych partnerów, którzy zabierają nas do miejsc, gdzie wszechobecny komercjalizm jeszcze nie dotarł. Najstarsze relacje nawiązane w Afryce ponad 12 lat temu są wciąż wykorzystywane przez nasze grupy dzisiaj.
Podróżowanie w kameralnych grupach, oprócz klasycznych środków transportu, ułatwia nam korzystanie z lokalnych środków transportu. Poruszanie się lokalnymi środkami transportu, takimi jak tuk-tuk czy jeepney, to unikalne doświadczenie, które pozwala nam zbliżyć się do prawdziwego klimatu danego kraju.