Mateusz

Mateusz

MATEUSZ

Absolwent AWF Katowice i magister Filologii Angielskiej. Podróżnik, pilot wycieczek zagranicznych, organizator eventów sportowych, charytatywnych i podróżniczych. Niedoszły dziennikarz sportowy. Zapalony (ultra)maratończyk i rowerzysta, początkujący triathlonista.

W biegowym CV ma ponad 30 przebiegniętych maratonów oraz blisko 200 biegów na innych dystansach. Biegał w Europie, Azji, Ameryce Północnej. Nowy Jork, Chicago, Ateny, Berlin, Rzym, japońska Kanazawa, Loch Ness, czy Gran Canaria, to tylko niektóre z miejsc w których przekraczał linię maratońskiej mety.

Na rowerze zdarzyło mu się przejechać przez całe Czechy, Toskanię, dwukrotnie całą Portugalię. Pedałował także po Tokio 🙂

W ciągu trwającej blisko dekadę przygody z bieganiem udało mu się zorganizować kilkanaście imprez biegowych i współpracować z wieloma organizatorami,, sponsorami, partnerami. Podobnie ponad 7 letnia praca w branży turystycznej pozwoliło mu zebrać niezbędne doświadczenie i dać możliwość przekuwania swoich pomysłów w realne efekty. Jednym z takich efektów jest projekt Postaw na Lewka, gdzie w ciągu dwóch edycji udało się zebrać blisko 60 tysięcy złotych na pomoc i leczenie Pawła Lewka.

Biega i pedałuje przede wszystkim dla przyjemności, nie goniąc za rekordami. Każdy przebiegnięty i przejechany kilometr daje mu mnóstwo frajdy. Zamiast kupna mieszkania, czy nowego samochodu woli inwestować w piękne chwile i wspomnienia. Być, nie mieć 🙂

Po kilku latach pracy na etacie jako analityk sportowy, postanowił „pójść na całość” i po przekroczeniu symbolicznej granicy wieku (30) chwycić „byka za rogi”.

Travel2Run – to projekt będący połączeniem pasji do biegania i podróżowania. To również możliwość pracy w którą można włożyć całe serce, będącej jednocześnie spełnieniem marzeń. Przejście na drugą stronę barykady, jest dla niego bodźcem do dalszego rozwoju. Tylko w 2017 ma zaplanowane wyjazdy biegowe na Maderę, do Tokio, Korei Północnej, po Murze Chińskim, maraton po zamarzniętym Bajkale, czy słynny ultramaraton Race to the Stones…

Ma nadzieję, że oprócz ciężkiej pracy dla aktywnych i pełnych pasji ludzi, znajdzie też czas na realizację niekończącej się listy celów do zrealizowania. Biegowa Korona 7 Kontynentów? World Marathon Majors? World Marathon Challenge? Rowerem dookoła Islandii? Można wymieniać bez końca 🙂 Jak powiedział jeden znany polityk „Droga ludzi wolnych nigdy się nie kończy”. Mateusz wyznaje zasadę, że lepiej przeżyć jedno życie w pełni je wykorzystując, niż spędzić je na oczekiwaniu na zmartwychwstanie i pójście do nieba.

Facebook