Kalendarium wyjazdów

Berlin Marathon

16 Wrzesień 2018 (Niedziela)

Zapraszamy na maraton do Berlina.

Maraton berliński jest bodaj najłatwiejszym do zaliczenia z całej szóstki World Marathon Majors. Nie oznacza to jednak, że najmniej wartościowym. To tutaj właśnie śrubowane są kolejne rekordy świata w biegu maratońskim. Prawdopodobnie to tutaj zostanie kiedyś złamana granica 2 godzin (jeśli zostanie złamana). Ponadto z naszej perspektywy, jest to maraton na który jako Polacy nie mamy daleko i nie potrzebujemy wydać na niego większych pieniędzy. Sam dojazd samochodem, czy autokarem zajmuje raptem kilka godzin. Jednocześnie jest to bardzo dobry przykład zawodów wprowadzających początkujących maratońskich obieżyświatów. Dzięki niemu poznacie jak wygląda organizacja i obsługa wielkiego zagranicznego biegu, co ułatwi Wam i zachęci do kolejnych biegowych eskapad poza granice kraju. Jeśli jedziecie do Berlina po raz pierwszy i macie do dyspozycji tylko weekend, uważajcie, żeby nie dać się ponieść mapie w celu zaliczenia jak największej liczby atrakcji turystycznych. Niejednokrotnie można się zapatrzyć i skończyć przeddzień biegu z zaliczonym półmaratonem w wędrówkowych nogach. Bądźcie także rozważni w jedzeniu słynnych currywurstów 😉

Oficjalna strona Berlin Marathon
berlin maraton

Budapest Marathon

07 Październik 2018 (Niedziela)

Zapraszamy na maraton do Budapesztu.

„Nad pięknym modrym Dunajem” chciałoby się rzec. Cóż może być piękniejszego niż 42km wzdłuż tej uroczej rzeki w stolicy naszych „bratanków”? Dojechać do stolicy Węgier można obecnie na wiele sposobów w bardzo korzystnej cenie. Baza noclegowa oraz moc atrakcji zarówno w Budzie jak i Peszcie zaspokoją każdego. Budapeszt staje się obecnie bardzo nowoczesnym miastem, podążającym odważnie za światowymi trendami. Kuchnia węgierska, pyszne wina, dobra pogoda oraz bardzo przyjemna trasa maratonu. Czego chcieć więcej? Oprócz biegu maratońskiego, oraz biegu na 10km, organizatorzy oferują dosyć niezwykłą możliwość rozpoczęcia biegu na 12 kilometrze i startowania indywidualnego (w odstępach czasowych) na dystansie 30 kilometrów według prognozowanego przez nas czasu maratońskiego. Taka „trzydziecha” to z pewnością bardzo ciekawe doświadczenie i może służyć jako bardzo dobre wybieganie przed zbliżającymi się maratonami na które „ostrzymy sobie zęby”. Już niedługo maraton w Budapeszcie zyska jeszcze bardziej na znaczeniu, ale o tym dowiecie się już wkrótce…

Oficjalna strona Budapest Marathon
budapeszt-maraton

Chicago Marathon

07 Październik 2018 (Niedziela)

Zapraszamy na maraton do Chicago.

Nie tak medialny jak nowojorski, ale nie mniej interesujący. Nam osobiście, podobał się najbardziej z całej amerykańskiej trójki WMM. Start o 7:30 przy pierwszych promieniach wschodzącego nad jeziorem Michigan słońca, jest czymś, co zostanie w pamięci do końca życia. Ponad 40 tysięcy maratończyków biegnących szerokimi ulicami Chicago wśród tłumów wiwatujących Amerykanów to coś wspaniałego. Pierwsze kilometry są bardzo szybkie i niejednemu udało się przypadkowo pobić półmaratońską życiówkę w drodze do mety maratonu. Zaletą maratonu w Chicago jest nieco większa szansa na bycie wylosowanym do udziału oraz mniejsze koszty niż w przypadku wyprawy np. do Nowego Jorku. W zamian dostajemy naprawdę kawał pięknej przygody po zakamarkach słynnego „Wietrznego Miasta”

Jesteśmy oficjalnym partnerem Chicago Marathon w Polsce.

Oficjalna strona Chicago Marathon
chicago-oferta-1024x683

Koszyce Marathon

07 Październik 2018 (Niedziela)

Lisbon Marathon jest uznawany za jeden z najpiękniejszych maratonów na świecie zdaniem różnych międzynarodowych mediów takich jak Forbes Magazine, the Huffington Post czy American Express.

Bieg zaczyna się w Cascais a kończy w Praça do Comércio – więc trasa prowadzi wzdłuż oceanu i rzeki, dostarczając biegaczom widoków zarówno na turkusową wodę, jak również na historyczne dzielnice miasta podczas biegu.

Lisbon Marathon jest oficjalnym biegiem autoryzowanym przez International Athletics Federation (IAAF Gold label) i z roku na rok staje coraz chętniej wybieranym maratonem zarówno przez biegaczy z elity,  jak również przez tysiące zagranicznych maratończyków z całego świata.

Oficjalna strona Lisbon Marathon
Koszyce-Marathon

Lisbon Marathon

20 Październik 2019 (Niedziela)

Zapraszamy na maraton do Nowego Jorku.

Prawdopodobnie najbardziej rozreklamowany maraton na świecie. Wielu uczestników startuje tam każdego roku, zaś inni próbują się dostać przez losowanie każdego roku. Perspektywa biegu przez wszystkie dzielnice Nowego Jorku jest niezwykle kusząca. Do tego meta w słynnym Central Parku. Na trasie miliony kibiców, czasami bardzo wyjątkowych jak np. grający na gitarze swego balkonu Antonio Banderas. Aby zakwalifikować się do udziału w tym wyjątkowym biegu, trzeba mieć sporo szczęścia. Niektórzy próbują bezskutecznie przez wiele lat. Sytuacji nie polepsza fakt systematycznie zwiększającego się zainteresowania udziałem w zawodach. Na szczęście są i na to sposoby. Marzenie o spędzeniu kilku dni w tym ogromnym mieście pełnym nieskończonej liczby wyjątkowych i znanych na całym świecie miejsc, już wkrótce może się spełnić. Pojedź z nami do Nowego Jorku i przebiegnij najsłynniejszymi ulicami na świecie!

Oficjalna strona NYC Marathon
nyc

Jerusalem Marathon

15 Marzec 2019 (Piątek)

Zapraszamy na maraton do Jerozolimy.

Jerozolima chyba wszystkim kojarzy się z miastem wyjątkowym, mistycznym i ważnym dla trzech religii. Jest bez wątpienia miejscem pełnym zabytków i kolorytu, do którego co roku przybywają setki tysięcy pielgrzymów i turystów z całego świata. Maraton w Jerozolimie daje możliwość połączenia biegania i obcowania z historią i zabytkami w jedynym w swoim rodzaju tyglu kulturowym. Czyż to nie jest piękne biegać i delektować się historią pomiędzy budowlami pamiętającymi czasy Chrystusa, Rzymian czy Krzyżowców? Wdrapywać się na strome wzgórza, na których usytuowane jest to piękne miasto, skąd widoki zapierają dech w piersiach? Maraton zdecydowanie inny niż wszystkie – pełen wiary i mocy jak również przemyśleń. Na pewno jeden z najciekawszych historycznie i widokowo biegów na świecie i zarazem idealna okazja na ukończenie maratonu w Azji połączonego, z krótkim pobytem w tak unikatowym miejscu.

Jerozolima to tylko niecałe 4h lotu tanimi liniami z Polski i idealny pomysł na marcowy wyjazd.

Oficjalna strona Jerusalem Marathon
jerozolima-maraton

Antarctica Marathon

09 Marzec 2021 (Wtorek)

Zapraszamy na maraton na najzimniejszym kontynencie!

Bieg po lodowcach Antarktydy – najczystszym i najmniej dostępnym kontynencie, na który udaje się dotrzeć tylko nielicznej grupie osób?

Idea biegu w takich warunkach wydaje się szalona dla biegowych laików. Jak to? 42km w nieprzewidywalnych warunkach i mrozie? Szaleństwo!

Tymczasem okazuje się, że jest wielu biegaczy, którzy marzą od lat o tym biegu, a ze względu na bardzo mały limit miejsc w kolejce trzeba odczekać nawet kilka lat. Co zatem ich powstrzymuje przed realizacją tego marzenia? W większości przypadków zaporowa cena… Bo nie wystarczy jak w przypadku innych zimowych maratonów zbudować formę, pokombinować nad sposobem ubioru, kupić dobre buty z kolcami (aby się nie ślizgać po lodzie jak baletnica) i zapisać się na bieg. Trzeba dobrze wykorzystać czas oczekiwania na planowanie finansów. Jeśli nie wiesz jak się za to zabrać, spytaj nas, na pewno Ci w tym pomożemy. Bieg po jednym z najdzikszych i najpiękniejszych zakątków naszej planety jest warty wielu wyrzeczeń. Wspomnienia zostaną na zawsze!

Oficjalna strona Antarctica Marathon
antarktyda-maraton

Facebook